دانلود برنامه Adobe DNG Converter

دانلود Adobe DNG Converter
امتیاز شما ثبت شد ♥
نام برنامهAdobe DNG Converter
دسته بندینرم افزار > نرم افزار کاربردی
تاریخ انتشار10 دسامبر 2023
بازدید6 بازدید
ورژن16.0.1
سیستم عامل ویندوز
حجم428 مگابایت

Adobe DNG Converter یک ابزار کارآمد و رایگان شرکت ادوبی است که فایل خام دوربین های دیجیتال را به فرمت JPG و دیگر فرمت های محبوب تبدیل می کند. به بیان ساده تر، اپلیکیشن ادوبی دی ان جی فرمت های RAW را دریافت کرده و به فرمت دیجیتالی نگاتیو DNG تبدیل می کند تا در یک آرشیو ذخیره شود. Digital Negative با انواع مختلف دوربین های دیجیتال سازگار است و به آسانی می تواند فایل های خام دوربین های دیجیتال را به فرمت های محبوب تبدیل کند و در قالب یک آرشیو فهرست بندی نماید.

دانلود نرم افزار ادوبی دی ان جی

نرم افزار Digital Negative (DNG) چیست؟

Digital Negative (DNG) یک فرمت تصویر دیجیتال است که توسط شرکت Adobe برای عکاسی دیجیتال طراحی شده است و به عنوان یک استاندارد مورد استفاده قرار می گیرد. DNG داده‌ های پیکسلی «خام» گرفته‌ شده توسط دوربین دیجیتال را قبل از تبدیل به JPEG یا TIFF به همراه metadata استاندارد EXIF، تاریخ، زمان، دوربین مورد استفاده و تنظیمات دوربین ذخیره می‌ کند تا در هنگام تبدیل و تولید خروجی در برنامه های مبدل RAW مورد استفاده قرار گیرد. فرمت DNG بسیار انعطاف پذیر است و با انواع دوربین های دیجیتال وفق داده می شود.

تبدیل فایل خام دوربین عکاسی به DNG

فرمت‌های فایل RAW در عکاسی دیجیتال بسیار محبوب هستند چرا که این فرمت نسبت به فرمت های JPEG و TIFF کارآمد تر است و کیفیت بهتری را ارائه می دهد. تنها مشکل فرمت RAW این است که یک استاندارد فراگیر برای آن وجود ندارد. یعنی فقط توسط نرم افزار مختص همان دوربین قادر به باز کردن فایل RAW آن خواهید بود.

کد گذاری فایل های RAW

هر دوربینی با یک کد گذاری خاص، فایل RAW را تولید می کند که برای باز کردن آن نیاز به نرم افزار خاص همان دوربین است. به همین دلیل فایل های RAW وابسته به نرم افزار اصلی دوربین هستند. این تک بعدی بودن فایل های RAW در هر دوربینی مشکل ساز است و شما هر موقع که خواستید عکس های قدیمیتان را باز کنید حتما باید نرم افزار مخصوص همان دوربین را داشته باشید.

دانلود نرم افزار Adobe DNG Converter

بایگانی کردن فایل ها به عنوان نگاتیو دیجیتال

DNG به شما کمک می کند تا فایل های RAW را به فرمت استاندارد تبدیل کنید و در آرشیو نگهداری کنید. بایگانی کردن فایل شما به عنوان نگاتیو دیجیتال این نگرانی را از بین می برد که پس از منسوخ شدن دوربینی که آن را ایجاد کرده است، فایل خام دیگر قابل خواندن نباشد. DNG به عنوان یک استاندارد در نرم افزار ها و سخت افزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. این فرمت بسیار انعطاف پذیر است و می تواند خود را با انواع دوربین های دیجیتال وفق دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *